Apakšdomēni

Subdomēns vai latviski pareizāk teikt apakšdomēns?

Apakšdomēns ir adrese, kas ir daļa no lielāka domēna nosaukuma, bet meklētājprogrammas un citi tīmekļa pakalpojumi to uzskata par atsevišķu vienību. Piemēram, pieņemsim, ka jums pieder tīmekļa vietne ar nosaukumu “Delfi.lv”. Varat izveidot apakšdomēnu ar nosaukumu “Cālis.Delfi.lv”, kas būtu atsevišķa tīmekļa vietne, kas paredzēta forumam par bērniem un ģimeni.

Cits piemērs būtu, ja jums ir uzņēmuma tīmekļa vietne, varat izveidot apakšdomēnu savam tiešsaistes veikalam, piemēram, “Veikals.TET.lv”. Tas ļautu saglabāt tiešsaistes veikalu atsevišķi no pārējās tīmekļa vietnes un ļautu izmantot veikalam atšķirīgu programmatūru un konfigurācijas.

Īsāk sakot, apakšdomēni tiek izmantoti, lai izveidotu atsevišķas tīmekļa vietni, un katrai no tām ir savs unikāls saturs un funkcionalitāte, tomēr tās joprojām ir vienas un tā paša domēna daļa, un to administrē attiecīgā domēna īpašnieks.

Apakšdomēni un SEO. Kas SEO saturam labāks – subdomēns vai direktorija

Runājot par SEO, nav viennozīmīga  atbilžu, vai apakšdomēni vai apakšdirektoriji ir labāki. Abām pieejām ir savas priekšrocības un trūkumi, un izvēle ir atkarīga no jūsu tīmekļa vietnes konkrētajām vajadzībām un mērķiem.

Apakšdomēni var būt noderīgi, lai izveidotu atsevišķu identitāti noteiktai tīmekļa vietnes sadaļai, kas var noderēt, ja vēlaties izcelt konkrētu tīmekļa vietnes vai zīmola aspektu. Tās var arī atvieglot dažādu jūsu tīmekļa vietnes sadaļu pārvaldību, jo tām var būt sava unikāla domēna nosaukuma, servera un satura pārvaldības sistēma. Apakšdomēns var atrasties uz cita servera, un citas IP adreses.

Viens no SEO apakšdomēnu izmantošanas trūkumiem ir tas, ka meklētājprogrammas var uzskatīt katru apakšdomēnu par atsevišķu tīmekļa vietni, kas nozīmē, ka tām nebūs tāds pats reitings kā galvenajam domēnam. Tas var apgrūtināt spēcīgas vispārējās tīmekļa vietnes klātbūtnes izveidi. Iegūsti atsevišķu websaitu, bet zaudē SEO satura koncentrāciju vienā adresē.

Savukārt apakšdirektorijas ir daļa no galvenā domēna, kas nozīmē, ka tām pieplūst reitings no galvenā domēnā. Tas var atvieglot spēcīgas vispārējās tīmekļa vietnes klātbūtnes izveidi un uzlabot SEO. Tomēr, lielai tīmekļa vietnei, apakšdirektoriju pārvaldība var kļūt sarežģītāka, jo visas dažādās tīmekļa vietnes sadaļas ir viena domēna daļa. Tas var apgrūtināt tīmekļa vietnes organizēšanu un strukturēšanu, īpaši, ja jums ir daudz dažādu sadaļu un kategoriju.

SEO apakšdomēnu un apakšdirektoriju izvēle ir atkarīga no jūsu tīmekļa vietnes specifiskajām vajadzībām un mērķiem. Ir svarīgi izsvērt katras pieejas priekšrocības un trūkumus, kā arī izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Ja koncentrējat savus SEO un mārketinga spēkus, tad vietnes sadaļām izmantojiet apakšdirektorijos, bet ja dotā sadaļa nebūs indeksējama, un to saturs nav domāts rādīt meklētājprogrammā droši izmantojiet apakšdomēnus.

 

Manā blogā atradīsiet

  • Kā izveidot mājas lapu
  • Kā iekļut Google Yahoo un Bing
  • Kā Optimizēt lapas
  • Kā izveidot sitemap.xml un to piereģsitrēt