Webmasteru SEO Rīki

SEO Rīki katram Webmasteram

Lai meklētājprogrammas varētu ātrāk ieskanēt / noindeksēt visas tava websaita lapas ir irteicams ziveidot XML formāta lapu karti - sitemap.xml - kurā būtu uzskaitītas visas lapas.

Kā izveidot Sitemap XML = Lapas Karti meklētājsistēmām?

Ivedi savu adresi šai lapā - https://www.xml-sitemaps.com/

Pāris sekundes pagaidi, lai bots ieskanē un indeksē tavu lapu adreses (URLs) un kad tas padarīts saglabā sitemap.xml uz sava servera tajā pašā direktorijā kur atrodas galvenais INDEX fails (index.html vai php). 

Iesniedz savu SiteMap Googlam, Bing, Yandex, Baidu un ja vēlies citiem meklētājiem.

Meklētājprogrammu Gigants pieņem XML protokolu

Ja jums pieder vai jūs uzturat tīmekļa vietni, vai nebūtu lieliski, ja jūs pie jums bieži nonāktu apmeklētājus, kuri gūst gandarījumu par to, ka no jūsu lapas tiek iegūta tieši viņiem nepieciešamā informācija?

Jau 2005. gadā meklētājprogramma Google laida klajā protokolu Sitemap 0.84, kas paredzēts XML formāta izmantošanai.

Vietnes karte (sitemap.xml) ir veids, kā organizēt tīmekļa vietni, identificējot vietrāžus URL un datus katrā sadaļā. Iepriekš vietnes kartes galvenokārt bija pielāgotas tīmekļa vietnes lietotājiem. Tomēr Google XML formāts bija paredzēts meklētājprogrammām, ļaujot tām ātrāk un efektīvāk atrast datus.

Google jaunais vietnes kartes protokols tika izstrādāts, reaģējot uz pieaugošo tīmekļa vietņu lielumu un sarežģītību. Uzņēmumu tīmekļa vietnēs bieži vien katalogos bija simtiem produktu; lai gan blogošanas popularitāte noveda pie tā, ka tīmekļa vadītāji vismaz reizi dienā aktualizēja savu materiālu, nemaz nerunājot par populāriem sociālo mēdiju rīkiem, piemēram, forumiem un ziņojumu dēļiem. Tā kā mājaslapas kļuva arvien lielākas, meklētājprogrammām bija grūti izsekot visam šim materiālam, brīžiem “izlaižot” informāciju, kas plūda no šīm mainīgajām lapām.

Izmantojot XML protokolu, meklētājprogrammas varēja efektīvāk izsekot vietrāžiem URL, optimizējot meklēšanu, ievietojot visu informāciju vienā lapā. XML arī apkopo, cik bieži tiek atjaunināta konkrēta tīmekļa vietne, un ieraksta pēdējo izmaiņu veikšanas reizi.

XML vietņu kartes, kā daži uzskatīja, nebija rīks meklētājprogrammas optimizēšanai. Tas neietekmē rangu noteikšanu, bet ļauj meklētājprogrammām veikt precīzākus rangus un meklēšanu. Tas tiek darīts, nodrošinot meklētājprogrammai nepieciešamos datus un novietojot tos vienā vietā — diezgan parocīgi, ņemot vērā, ka ir miljoniem tīmekļa vietņu, ko indeksēt.

Lai mudinātu citas meklētājprogrammas pieņemt XML protokolu, Google to publicēja, izmantojot Creative Commons licenci. Pūles atmaksājās. Nesen Google ar prieku paziņoja, ka Yahoo un Microsoft ir piekrituši “oficiāli atbalstīt” XML protokolu, kas tagad ir atjaunināts uz Sitemap 0,9 protokolu un kopīgi sponsorēts www.sitemaps.org, lai izskaidrotu protokolu. Tā ir laba ziņa mājaslapu īpašniekiem!

Sitemap XML protokola plaša industrijas pieņemšana nozīmē, ka tīmekļa vietņu izstrādātājiem vairs nav jāizveido dažādu veidu vietņu kartes dažādām meklētājprogrammām. Viņi var izveidot vienu failu iesniegšanai un pēc tam to atjaunināt, kad vietnē ir veiktas izmaiņas. Tas vienkāršo visu tīmekļa vietnes precizēšanas un paplašināšanas procesu.

Pateicoties šim, sitemap XML formāts ir kļuvis par visu tīmekļa vietņu izveides un izstrādes standarta līdzekli. Webmasteri var skaidri redzēt šī faila sniegtās priekšrocības. Meklētājprogrammas sarindo lapu atbilstoši tās satura atbilstībai konkrētiem atslēgas vārdiem — bet līdz XML formātam bija gadījumi, kad šis saturs netika pareizi indeksēts. Bieži vien mājas lapas administratoriem bija vilšanās saprast, ka viņu centieni veidot vai atjaunot saturu tīmekļa vietnē paliek nepamanīti. Lai izveidotu blogu, papildu lapas vai pat pievienotu multivides failus, bija nepieciešamas vairākas stundas. Izmantojot XML failu, šīs stundas netiks izniekotas, un tās redzēs trīs vadošās meklētājprogrammas — Google, Microsoft un Yahoo. Mūsdienās ir iespējams visām meklētājprogrammām norādīt XML vietnes kartes atrašanās vietu, ievietojot ierakstu robots.txt failā.

Vietnes karte: BLOGS.LV-index.com/sitemap.xml

Lai izveidotu savu XML vietnes karti un informētu meklētājprogrammas par izmaiņām jūsu vietnē, izmēģiniet bezmaksas online sitemap.xml vietnes kartes ģeneratoru. Papildus Sitemap XML vietnes kartei bezmaksas vietnes kartes ģenerators izveidos arī HTML vietnes kartīti, ko varat rādīt saviem apmeklētājiem, lai atvieglotu navigāciju pa jūsu websaitu.

Papildus SEO Rīki un Resursi:

Latvijas SEO Google optimizācijas projekts / ekperiments SEO.iD.LV , kas demonstrē kā SEO var veikt paša spēkiem ar €0 EUR izmaksām piedāvā -  Bezmaksas SEO Optimizācijas Rīki «