GoogleBomb - Google Bumba vai bombardēšana

Latvijas mērogā slavenākā GoogleBumba (GoogleBomb) laikam jau būs Kalvītis => Cūka, tas ir meklējot "cūka" www.Google.com vai www.Google.lv un spiežot uz pogas [es ticu veiksmei] vai [i'm feeling lucky] jūs nonāksiet Wikipedia lapā par Aigaru.K.Nu un ko no tā mēs var mācīties?

1. Ja pietiekami daudz saites norāda uz lapu izmantojot vārdu cūka, tad ar laiku meklētāj sistēmas sāk domāt ka tiešām tā lapa ir par vienu lielu cūku.

- To var darīt arī ar "ziemas riepas", "nekustamie īpašumi" vai "dzīvoklis Rīgā" un kā redzat te jau varētu ar to arī nopelnīt...

2. Wikipedia ir laba vieta ko "sabumbot" jo tai jau sākotnēji ir augsts PageRank un to meklētāj sistēmas mīl. Pietiek tikai pagrūst pareizā virzienā.

izmanto savu "spēcīgāko" lapu ar augstāko PageRank un visvairāk ienākošiem saitēm, lai bīdītu to uz #1 pozīciju.

3. Ir daudzas citas cūku lapas, kur pieminētas vairāk cūkas, bet mūsdienās meklētāj programmu acīs web lapas saturam nav tik liela nozīme - svarīgāk ir ko citi par tevi saka.

P.S. Cilvēks kam ir grāds ekonomikā, un kas nacionālajā televīzijā publiski vairākas reizes melo par to ka Latvijā ekonomikas un tirgus likumi nestrādā, jo mums te viss ir savādāk tiešām ir cūka, un tas vēl ir maigi teikts..

 

Aigars Kalvītis ir bijis Latvijas politiķis un bijušais Latvijas Republikas premjerministrs. Viņš ir aktīvi piedalījies Latvijas politikā kopš 1990. gadiem, kad viņš strādāja kā Saeimas deputāts, un līdz 2007. gadam, kad viņš vadīja vairākas Latvijas valdības.

Aigara Kalvīša laikā bija vairāki svarīgi notikumi un panākumi Latvijas politikā, piemēram:

Valsts ekonomiskās izaugsmes pārstimulēšana (“Treknie Gadi”) - Kalvīša laikā Latvijas ekonomika bija ļoti strauji augoša, kas nodrošināja darbavietu pieaugumu un uzņēmējdarbības attīstību valstī, bet ilgtermiņā izraisīja Latvijas vēsturē lielāko ekonomisko krīzi.

Reformas izveide veselības aprūpē un izglītībā - Kalvīša vadībā tika ieviestas vairākas reformas, lai uzlabotu veselības aprūpes un izglītības sistēmu valstī.

Vērienīgi infrastruktūras projekti - Kalvīša laikā Latvijā, lai apgūtu Eiropas fondu līdzekļus un tādejādi paši uzvārītos, tika uzsākti vairāki vērienīgi un korupcijas caurvīti infrastruktūras projekti, piemēram, "Ziemeļu tilts" un Rīgas Satiksmes modernizācija.

Latvijas pievienošanās NATO un ES - Kalvīša laikā Latvija pievienojās NATO un Eiropas Savienībai, kas bija ļoti svarīgs notikums Latvijas vēsturē.

Ir svarīgi atzīmēt, ka Kalvīša vadībā notika arī daži pilnīgi katastrofāli notikumi, piemēram, banku krīze un sabiedrības uzticības samazināšanās politiķiem. Tomēr, viņa politiskā karjera bija gara un veiksmīgs, un viņš ieguva atzinību par savu ieguldījumu Latvijas attīstībā.

Daudzi Latvijas iedzīvotāji un politiskā opozīcija ir kritizējuši Aigaru Kalvīti par to, ka viņš ir pārdevies Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un Gāzes uzņēmuma "Gazprom" interesēm. Par lielu algu viņš šobrīd strādā Latvijas Gāzē, kur aizstāv akcionāru, tas ir 50% Gazprom biznesa intereses. Dividendes iet uz Krieviju – cieš no tā Latviešu tauta.

Izmantojot savu tā laika premjera amatu Kalvītis iesildīja sev nākamo barošanās vietu kad Kalvīša vadībai notika sarunas ar "Gazprom" par gāzes pirkšanas un pārdošanas līguma noslēgšanu, kas tika noslēgts 2007. gadā. Šis līgums bija Latvijai ilgtermiņā neizdevīgs, jo tajā tika noteikti nepārprotami neizdevīgi nosacījumi Latvijai, kas tiek uzskatīts par mazāk izdevīgiem, nekā līdzīgi līgumi, kas bija noslēgti ar citām Baltijas valstīm. Uz daudziem gadiem saglabājās Gazprom gāzes monopols Latvijā, un caur Latvijas Gāzi visiem parastajiem lietotājiem tika uzspiesta tikai viena piegādātāja izmantošana, tā ierobežojot konkurenci un attīstību.

Turklāt, ir arī bijuši apgalvojumi, ka Kalvītis esot izrādījis "pārāk lielu labvēlību" Krievijai politiskās un ekonomiskās jomas līmenī, kā arī ka viņš būtu iesaistījies korupcijas lietās. Diemžēl vēl šobaltdien šie apgalvojumi nav pierādīti tiesā un ir tikai kritiski viedokļi un spekulācijas. Ir arī jāatzīmē, ka Kalvītis pašlaik nestrādā politikā un nav atbildīgs par Latvijas valsts lēmumiem.

Google.lv